BLOG

PRASY DO KUCIA NA GORĄCO: TECHNOLOGIA MECOLPRESS

 

 

Sektory zastosowań kucia na gorąco

Mecolpress oferuje szeroką gamę pras do kucia na gorąco, które są w stanie zaspokoić potrzeby indywidualnych klientów i które pozwalają na kucie części dla różnych sektorów przemysłu. Nasze prasy mogą być wykorzystywane do produkcji między innymi:

 

● Elementów termohydraulicznych;

● Części mechanicznych z aluminium, miedzi i mosiądzu, stosowanych w sektorze kolejowym i motoryzacyjnym;

● Części odzieży, takich jak klamry i zamki błyskawiczne;

● Śrub ze stali nierdzewnej, tytanu i stali do zastosowań w dowolnych sektorach, od aeronautyki po kolej.

 

Biomedycyna reprezentuje bardzo szczególny sektor, w rzeczywistości dzięki naszym prasom możliwe jest kucie części do protez tytanowych. Elementy produkowane przez maszyny Mecolpress odnoszą się również do sektora produkcji i dystrybucji gazu pod wysokim ciśnieniem, dla sektora medycznego, motoryzacyjnego i przemysłowego.

 

Mecolpress, to nie tylko oferta pras mechanicznych

Funkcjonalnym zaangażowaniem, które łączy te wszystkie sektory, jest niewątpliwie precyzja podczas kucia materiałów, ale także z punktu widzenia projektowania, Mecolpress osiąga poprzez badania doskonałe kształty, co ma również niezwykłe znaczenie. Właśnie dlatego proponujemy różne typologie pras, w tym prasy hydrauliczne, prasy mechaniczne, cierne lub elektryczne serwomotorowe prasy śrubowe, prasy kolanowe i maszyny do okrawania odkuwek, które są w stanie wykonać kucie na gorąco kilku materiałów, w tym mosiądz, stal, aluminium, tytan i miedź.

Wsparcie działu badań i rozwoju

Tak zróżnicowana oferta pras Mecolpress wynika z pracy działu badań i rozwoju, zespołu, który okazał się bardzo cenny nie tylko dla firmy, ale także dla jej Klientów, ponieważ pozwala im osiągnąć kilka celów. Po pierwsze, nasz personel pomaga kuźni zidentyfikować systemy w celu optymalizacji produkcji poprzez kucie części na gorąco w taki sposób, aby dalsza obróbka nie była potrzebna. Ponadto nasi specjaliści są w stanie ocenić, jakie mogą być produktywne implikacje zastosowania różnych stopów metali i pomóc w ich identyfikacji. Dział badań i rozwoju oferuje również wsparcie w dostosowaniu kompletnego składu linii do kucia na gorąco do potrzeb Klienta, jego sektora przemysłowego i nawyków danego kraju.

 

Tak więc firma Mecolpress jest do dyspozycji Klientów w taki sposób, aby wraz z nimi zdefiniować procesy kucia na gorąco, co z kolei pozwoli osiągnąć najlepszy wynik w produkcji części, również tych zaawansowanych technologicznie. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z doradcami BTC Maszyny Stolarczyk.