Linie do profilowania i linie do cięcia blach STAM

Profilowanie za pomocą rolek, jest rodzajem walcowania polegającym na ciągłym zginaniu długiego pasa blachy (zazwyczaj z kręgu stali) w pożądany przekrój poprzeczny. Taśma przechodzi przez zestawy rolek zamontowanych na kolejnych stojakach, przy czym każdy zestaw wykonuje tylko przyrostową część zagięcia, aż do uzyskania pożądanego przekroju poprzecznego (profilu). Formowanie rolkowe jest idealne do produkcji elementów o stałym profilu o dużej długości i w dużych ilościach.
STAM oferuje pełną gamę maszyn do profilowania, w celu spełnienia wymagań klientów, integrując proces profilowania z innymi technologiami, takimi jak: wykrawanie, gięcie, nacinanie, spawanie, itd. Wiedza ta opiera się na ponad 50-letnim doświadczeniu oraz nieustannym rozwoju.
Linie do profilowania STAM są budowane do pracy z materiałami o grubościach od 0,3 do 13 mm, tworząc profile dla każdej branży i zastosowania, oferując wymaganą precyzję, elastyczność i szybkość.
W przeciwieństwie do wielu firm w tym sektorze, cały cykl produkcyjny firmy STAM odbywa się we własnym zakresie, od projektu, konstrukcji stalowej, obróbki mechanicznej, montażu, aż po końcowe testy, instalację oraz uruchomienie maszyny w zakładzie Klienta.
W naszej ofercie STAM, znajdziecie Państwo linie do profilowania, linie do cięcia wzdłużnego blach oraz linie do cięcia na formatki.

Linie do profilowania i linie do cięcia blach STAM