Zgrzewarki oporowe CEMSA INTERNATIONAL

Zgrzewanie oporowe (rezystacyjne) jest metodą łączenia dwóch lub więcej części metalowych, w określonym obszarze, poprzez zastosowanie ciepła oraz siły nacisku. Ciepło wytwarzane jest w skutek oporności materiału na przewodzenie prądu o wysokim natężeniu. Ciepło to jest kontrolowane poprzez zastosowanie odpowiedniego czasu oraz poziomu aplikowanego prądu. Docisk elektrod powoduje utworzenie na łączonych elementach ciekłego, uplastycznionego metalu, zwanego jądrem zgrzeiny. Następnie po wyłączeniu prądu i dalszemu działaniu siły nacisku, rozpoczyna się rekrystalizacja (krzepnięcie) metalu, co skutkuje powstaniem trwałego połączenia. Do procesu zgrzewania rezystacyjnego metali, stosowane są specjalne maszyny – zgrzewarki oporowe.

zgrzewarki

„CEMSA INTERNATIONAL” swoje doświadczenie w dziedzinie technologii zgrzewania oporowego, zdobywa od momentu założenia w 1969r. po ponad 15 latach produkcji urządzeń elektromechanicznych, jako „Cemsa-Italwares”. Od lat 50. spółka ukierunkowała swoją główną działalność na zgrzewanie oporowe, a także na specjalne maszyny do montażu.

Zawsze bardzo uważna na ewolucję technologii, w 1977 roku CEMSA rozpoczęła projektowanie i wytwarzanie zgrzewarek oporowych, specjalnych robotów i maszyn CNC. Obecnie firma wraz ze swoim zespołem profesjonalistów, jako wykwalifikowani inżynierowie techniczni i wykwalifikowani pracownicy, jest w stanie poradzić sobie z najbardziej wyrafinowanymi zastosowaniami jeżeli chodzi o zgrzewarki oporowe, maszyny do spęczania oporowego oraz o automatyzację montażu.

Grupa wyłącznych podwykonawców jest nieustannie wybierana do pracy pod nadzorem i monitorowaniem CEMSA, aby zagwarantować najwyższe standardy i parametry wymagane przez specyfikacje CEMSA oraz międzynarodowe standardy.

Ciągłe osiągnięcia technologiczne potwierdzają ekskluzywność oferowanych rozwiązań specjalnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Dostarczamy zgrzewarki oporowe punktowe, liniowe, garbowe, doczołowe i iskrowe oraz urządzenia do spęczania oporowego wolnego i matrycowego. Oferujemy pojedyncze, obsługiwane ręcznie maszyny jak i zaawansowane zautomatyzowane i zrobotyzowane linie produkcyjne.

Główne obsługiwane sektory to:

  • Automotive
  • Sprzęt AGD
  • Produkty z siatki, wyroby z drutu, kraty oraz rury
  • Elektromechaniczny, elektryczny, elektroniczny i telekomunikacyjny
  • Metalowe meble oraz regały
  • Ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja (HVAC)
  • Windy, podnośniki i konstrukcje budowlane
  • Koleje i przemysł lotniczy

Zgrzewarki oporowe Cemsa International