Podajniki do pras i linie podające SERVOPRESSE, HERRBLITZ

Główne zmiany technologiczne jakie nastąpiły w sposobie podawania do pras tłoczących i umożliwiły ewolucję technologii podawania, to: umożliwienie narzędziom tłoczącym osiągnięcia zwiększonych prędkości pracy, zwiększona elastyczność przetwarzania, łatwiejsza konfiguracja oraz lepszą jakość i niezawodność. Nawet przy dzisiejszych osiągnięciach linia podająca musi spełniać trzy podstawowe i ważne kryteria, aby odnieść sukces: konfiguracja musi być elastyczna, musi dostarczyć materiał z odpowiednią precyzją do narzędzia i matrycy oraz materiał musi być podawany we właściwym czasie. Postępy w zakresie technologii podawania obejmują zwolnienie do pracy z pilotami, oszczędzające miejsce konfiguracje linii, operacje transferu oraz przetwarzanie materiału bez jego zarysowania.

Podajnik do prasy musi nie tylko przesuwać odpowiednią ilość materiału do narzędzia, musi on być ustawiony prawidłowo w przedniej części do tyłu, z boku na bok i kwadratowo przy narzędziu. W takim przypadku należy również delikatnie manipulować taśmą, aby zapobiec porysowaniu.

W ciągu ostatniej dekady lub dłużej pojawiły się poważne zmiany technologiczne w sposobie podawania do tłoczników. Wraz z rozwojem technologii podawania, stemple realizują zwiększone prędkości przetwarzania, większą elastyczność przetwarzania, łatwiejszą konfigurację, lepszą jakość i niezawodność oraz wiele innych pozytywnych rezultatów końcowych.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę urządzeń peryferyjnych do pras, renomowanych producentów, takich jak SERVOPRESSE, HERRBLITZ i MILLUTENSIL, które mogą być wykorzystane do tworzenia zautomatyzowanych linii podających. Znajdują się wśród nich: podajniki pneumatyczne, podajniki rolkowe/walcowe, podajniki szybkobieżne serwo, prostowarko-podajniki, prostowarki, odwijaki, obcinaki do taśmy i drutu oraz szereg akcesoriów do tych urządzeń.

Podajniki i linie podające SERVOPRESSE, HERRBLITZ