Prasy krawędziowe WARCOM

W praktyce każda część wykonana z blachy wymaga procesu gięcia. Wiele różnych gałęzi przemysłu w dużym stopniu polega na tym procesie: motoryzacja, przemysł meblowy, sprzęt rolniczy, budownictwo, koleje, termotechnika, aeronautyka, elektronika i przemysł stoczniowy. Pomimo pozornej prostoty, gięcie jest bardzo złożonym procesem roboczym, którego należy się nauczyć i go zrozumieć.
Zagięcie to trwałe odkształcenie blachy. Rodzaj narzędzi, wytrzymałość blachy na rozciąganie i sprężynowanie powrotne to tylko niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę, próbując udoskonalić proces gięcia.

W dziedzinie obróbki blachy jednym z najbardziej krytycznych warunków jest osiągnięcie tolerancji geometrycznych wymaganych dla gotowego produktu.

Najlepszy wynik gięcia określają dwa główne czynniki:

    • – Dokładność kąta gięcia.
    • – Stały kąt gięcia na całej długości gięcia.

Prasy krawędziowe przeznaczone są głównie do gięcia wszelkiego rodzaju profili z blach w jednym lub kilku zabiegach. Prasy krawędziowe sterowane CNC mogą być łączone w tandemy, dzięki czemu istnieje możliwość gięcia wyrobów o długościach znacznie większych niż długość robocza suwaka i stołu pojedynczej maszyny. Przy takim rozwiązaniu dwie maszyny ustawione są obok siebie szeregowo, tak że przestrzeń robocza układu zwiększa się dwukrotnie. Prasy krawędziowe WARCOM to synonim jakości. Produkowane od 1959 roku w całości we włoskim Adro (BS), są zdecydowanie najczęstszym wyborem na włoskim rynku.

WARCOM od zawsze dążył do zapewnienia klientom najlepszej dostępnej technologii wśród szerokiej gamy narzędzi maszynowych, oprogramowania i akcesoriów. Firma posiada szeroką gamę modeli spełniających wszystkie wymagania. WARCOM posiada również wszystkie techniczne możliwości projektowania i produkcji maszyn poza standardowym zakresem, spełniając indywidualne potrzeby i specyfikacje klienta. Firma od zawsze inwestowała w innowacje, technologie i badania, koncentrując się na produkcji specjalnych urządzeń i zaawansowanych technologii. W czasie ostatnich lat, firma WARCOM wyprodukowała specjalne urządzenia do gięcia dla słupów, rur i konstrukcji z metali ciężkich o wydajności maszyny do 2500 ton. Know-how firmy WARCOM pozwala im zaproponować niestandardowe rozwiązania, które są niezawodne i gwarantowane.

W naszej ofercie znajdą Państwo prasy krawędziowe w sześciu wariantach – od precyzyjnych jak prasy krawędziowe servo LOGICA, poprzez silne i wytrzymałe krawędziarki hydrauliczne FUTURA i DINAMICA, innowacyjne maszyny EVOLUTA oraz prasy VELA I AREA do cienkich i długich blach.

Prasy krawędziowe WARCOM