BLOG

CEMSA ROOF – ZGRZEWARKA PUNKTOWA DEDYKOWANA DO ZGRZEWANIA OPOROWEGO METALOWYCH DRZWI, ALE NIE TYLKO…

 

Dziesięć głównych powodów, dla których warto zakupić zgrzewarkę ROOF:

Pierwsza zaleta dotyczy początków, kiedy opracowano pierwszy prototyp ROOF, aby spełnić wymagania dużego klienta, posiadającego zakłady produkcyjne na całym świecie. Problem do rozwiązania: jak zgrzewać ciężkie i nieporęczne elementy w stacjonarnym miejscu. Rozwiązanie: seria ROOF! W rzeczywistości te zgrzewarki zostały zaprojektowane i udoskonalane przez cały czas, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom dotyczącym łatwiejszej obsługi głowicy zgrzewającej tuż nad elementami obrabianymi, zatrzymując ją dokładnie tam, gdzie jest to wymagane. Otrzymaliśmy więc maszynę: przyjazną dla użytkownika, łatwiejszą w konfiguracji, maksymalnie elastyczną i wszechstronną.

Druga zaleta dotyczy dużej miedzianej płyty, działającej jako dolna przeciwelektroda, gwarantującej najlepszą możliwą dystrybucję prądu wtórnego na niej, pozwalając osiągnąć najlepszą jakość działania, łącząc zarówno estetykę, jak i siłę zgrzewania.

Trzecią zaletą jest to, że oprzyrządowanie do osadzania części nie jest już konieczne lub zminimalizowane, co gwarantuje przyspieszenie operacji zgrzewania.

Czwartą zaletą jest to, że rama jest otwarta z czterech stron, co pozwala na łatwe przenoszenie i przemieszczanie elementów. Stoły typu roll-in i roll-off, tuż obok ROOF, są najprostszym rozwiązaniem.

Piątą ważną zaletą jest zastosowanie najnowszej generacji pakietu mocy średniej częstotliwości (1000 Hz), co daje następujące główne korzyści:
• unikanie niewyważenia pomiędzy trzema fazami sieci energetycznej,
• stałe obniżenie (o 30-40%) zużycia energii w porównaniu ze starym rozwiązaniem z dwoma transformatorami prądu przemiennego działającymi równolegle.

Szósta zaleta wynika z możliwości wyboru spośród kilku modeli, takich jak: jedna głowica, dwie głowice, X-gun, G-gun, różne rozmiary, różne ciśnienie na górnych głowicach cylindrów, monitorowanie kontroli jakości itp. Każdy pasujący do konkretnych potrzeb użytkownika.

Siódma zaleta wynika z zastosowania zaworu proporcjonalnego, który umożliwia zmianę ciśnienia przyłożonego do głowicy zgrzewającej w czasie rzeczywistym, zarówno w tym samym cyklu zgrzewania, jak i za pośrednictwem panelu operatorskiego za pomocą prostego przełącznika.

Ósma zaleta wynika z możliwości blokowania pozycji każdej osi (X, Y lub obu), aktywowanej przez prosty przełącznik na płycie operatora, bez odsuwania rąk od uchwytów na głowicy zgrzewającej. To znacznie ułatwia i przyspiesza pracę wzdłuż każdej osi.

Dziewiątą zaletą jest chwilowe sterowanie prądem aktywne na każdej części stołu miedzianego. Działa w czasie rzeczywistym, jako obwód pętli zamkniętej, wykrywając, że rzeczywisty prąd zgrzewania jest zgodny z wcześniej ustalonymi limitami kontroli zgrzewania.

Dziesiąta zaleta to wskaźnik laserowy umieszczony na głowicy zgrzewającej, który ułatwia operatorowi pozycjonowanie elektrody w każdym miejscu.

Największą ostatnią zaletą jest jednak długotrwałe doświadczenie zdobyte przez firmę Cemsa w ponad 60-letniej działalności w świecie zgrzewania oporowego oraz osiąganie wybitnych rezultatów najwyższej jakości, jako światowy lider w produkcji maszyn i komórek roboczych do wind, każdego rodzaju drzwi metalowych, szafek, półek, ram rurowych itp.

Jako ciekawostkę możemy podać fakt, że zgrzewarka Cemsa ROOF, prezentowana na stoisku BTC Maszyny Stolarczyk, podczas targów Warsaw Industry Week 2018, została wyróżniona nagrodą Tytanowych Skrzydeł, która jest przyznawana dla najbardziej innowacyjnych maszyn.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapraszamy do kontaktu z doradcami BTC Maszyny Stolarczyk.