BLOG

HISTORIA FIRMY OMERA

 

1951 – Założenie firmy Omera

Był to czas odbudowy powojennej we Włoszech, dawał on impuls do rozwoju kreatywności i tzw. postawy ,,zrób to”. W tym roku pięciu młodych ludzi podzielających ten sam pomysł zdecydowało się na przygodę zawodową, polegającą na stworzeniu nowej firmy – OMERA – skrót od Officina Meccanica E Riparazione Autocarri (Mechaniczny warsztat i naprawa samochodów ciężarowych). Początkowo zajmowali się naprawą i sprzedażą na rynku pojazdów pozostałych po II Wojnie Światowej.

1952 – Rozpoczyna się produkcja ślusarek i wykrawarek

Z biegiem lat OMERA stała się liderem na rynku włoskim w produkcji maszyn ślusarskich z seryjną produkcją.

 

1963 – OMERA rozpoczyna produkcję okrawarko-wyoblarek

W 1963 roku OMERA zainaugurowała pierwszy zakład całkowicie poświęcony produkcji maszyn do okrawania i wyoblania, czyli tzw. trimming beading machines. Był to początek ważnej produkcji seryjnej ukierunkowanej na zapotrzebowanie rynku międzynarodowego.

1970 – Prasy mechaniczne i hydrauliczne

Lata 70. były fundamentalnymi latami rozwoju technicznego OMERY:

• w 1970 roku rozpoczęto projektowanie pras mechanicznych

• w 1977 roku zainstalowano pierwszą prasę hydrauliczną Omera

1986 – Automatyczne linie produkcyjne

Aby zintegrować proces tłoczenia na prasach z procesem obróbki na okrawarko-wyoblarkach, firma OMERA rozpoczęła instalowanie automatycznych linii produkcyjnych wykorzystujących przenośniki taśmowe, automatyzację i matryce.

1993 – OMERA zostaje większościowym udziałowcem TIMAC

Współpraca OMERA i TIMAC w celu zintegrowania szeregu automatyzacji, matryc i maszyn specjalnych w swoim portfolio produktów.

2004 – OMERA nabywa 50% akcji MAWE

Nazwa tej niemieckiej firmy produkującej okrawarko-wyoblarki brzmiała OMERA-MAWE. W ten sposób OMERA rozpoczęła działalność na rynku niemieckim z własną firmą sprzedającą swoje maszyny, oferującą pomoc techniczną i dostarczającą części zamienne do wszystkich produktów grupy.

2009 – OMERA i PRESSE ROSS

OMERA przejęła i zintegrowała 100% działalności przemysłowej PRESSE ROSS. Inwestycja w know-how i strukturę handlową dla rozwoju rynku pras mimośrodowych.

2011 – Niebieska filozofia OMERA

OMERA przyjęła filozofię działania mającą na celu efektywność energetyczną zakładu produkcyjnego i wytwarzanego systemu poprzez:

    • Autonomię energetyczną osiągniętą dzięki systemowi fotowoltaicznemu

    • Ochronę środowiska poprzez dostęp do czystej energii

    • Produkcję maszyn z pakietami energooszczędnymi

Blisko 70 letnie doświadczenie w produkcji maszyn to niewątpliwie wielki atut firmy OMERA. Jeżeli chcesz wspólnie z nami tworzyć historię, zapraszamy do kontaktu z doradcami BTC Maszyny Stolarczyk, autoryzowanego przedstawiciela OMERA w Polsce!