BLOG

INNOWACYJNE CECHY OKRAWARKO-WYOBLARKI OMERA R1600S CNC DEDYKOWANEJ DO PRODUKCJI ZNAKÓW DROGOWYCH

 

Okrawarko-wyoblarka OMERA R1600S CNC reprezentuje absolutną innowację na światowym rynku maszyn do produkcji znaków drogowych dzięki następującym cechom:

INNOWACYJNA PRODUKCJA ZNAKÓW DROGOWYCH

Maszyna OMERA R1600S CNC umożliwia wykonanie wszystkich operacji związanych z produkcją znaków drogowych o dowolnym kształcie za pomocą tylko jednej maszyny (na poniżej umieszczonym zdjęciu widać kilka przykładów). Materiał to stal lub aluminium. Cykl rozpoczyna się od arkusza blachy płaskiej, a kończy na gotowym znaku drogowym z profilem pionowym i kołnierzem poziomym. Ten innowacyjny cykl roboczy zastępuje operacje, które do tej pory były wykonywane przy użyciu nawet siedmiu różnych maszyn do wytwarzania wielokątnych znaków.

INNOWACYJNY PROGRAM CAD-CAM ODPOWIADAJĄCY ZA RUCH MASZYNY

Maszyna OMERA R1600S CNC wyposażona jest w innowacyjny program CAD-CAM, w całości opracowany przez firmę OMERA. Umożliwia on wykonywanie operacji cięcia i wywijania detalu po torze wykrojników, zainstalowanych za pomocą sterowania numerycznego. Ścieżki te są importowane z pliku CAD w formacie „dxf” i mogą być później łatwo modyfikowane przez użytkownika końcowego. To rozwiązanie zastępuje technologię mocowania przedmiotu obrabianego krzywkami kopiującymi, które pozwalają na śledzenie tylko i wyłącznie profilu tej samej krzywki. Dzięki nowemu programowi CAD-CAM firmy OMERA możliwe jest ponadto zarządzanie pozycją osi dociskacza (w zależności od wysokości oprzyrządowania), pozycjami urządzeń centrujących (w zależności od wymiarów początkowej blachy), ilością oleju smarnego do stosowania podczas każdego cyklu i gradacji ruchu pionowego walca zaginającego.

SILNIKI BEZSZCZOTKOWE GWARANTUJĄ OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Okrawarko-wyoblarka OMERA R1600S CNC jest całkowicie napędzana przez osie sterowane silnikami bezszczotkowymi, co oznacza niski pobór prądu, umożliwiając niezwykłą oszczędność energii w porównaniu do poprzednich rozwiązań z urządzeniami pneumatycznymi lub hydraulicznymi.

SILNIKI BEZSZCZOTKOWE TO PRECYZJA I LEPSZA JAKOŚĆ WYTWARZANYCH ELEMENTÓW

Okrawarko-wyoblarka OMERA R1600S CNC jest całkowicie napędzana przez osie sterowane silnikami bezszczotkowymi: ruchy jednostek i wrzecion z przekładnią bezluzową są „zsynchronizowane” za pomocą sterowania numerycznego, umożliwiając w ten sposób bardzo precyzyjne ruchy, które wyraźnie przyczyniają się do poprawy jakości produkowanych znaków drogowych. Wszystkie finalne elementy są tej samej jakości, ponieważ nie ma problemu ze ściśliwością oleju ani problemów z olejem zimnym lub ciepłym.

PROSTE OPRZYRZĄDOWANIE, LEKKIE I OPŁACALNE

Oprzyrządowanie maszyny OMERA R1600S CNC jest bardzo proste do wykonania, ponieważ składa się z prostych płyt o tym samym kształcie profilu znaku. Ich koszt i waga są znacznie niższe niż w przypadku starych narzędzi do mocowania przedmiotu obrabianego z krzywkami kopiującymi, które zostaną zastąpione przez nowe oprzyrządowanie OMERA.

SKRÓCONY CZAS WYMIANY NARZĘDZI

Okrawarko-wyoblarka OMERA R1600S CNC wpływa również na skrócenie czasu wymiany narzędzi maszyny. Zmiana produkcji z jednego typu znaku na inny zajmuje 15 minut, a przy rozwiązaniach hydrauliczno-pneumatycznych i przy urządzeniach kopiujących do 2 godzin.

ŁOŻYSKA LINIOWE ROLKOWE: ZMNIEJSZONY POZIOM HAŁASU

Wyposażenie z liniowymi łożyskami wałeczkowymi dla wszystkich ruchów roboczych maszyny OMERA R1600S CNC oraz brak ruchów w kierunku krzywek kopiujących, utrzymuje poziom hałasu maszyny podczas cyklu produkcyjnego.

KONSTRUKCJA ORAZ OPRZYRZĄDOWANIE WYKONANE PRZY UŻYCIU METODY FEM

Zarówno konstrukcja maszyny, jak i oprzyrządowanie są opracowywane po dokładnej analizie elementów końcowych w celu zmniejszenia efektów odkształcenia i utrzymania niskiej bezwładności obrotowej.

BTC Maszyny Stolarczyk, jako autoryzowany przedstawiciel OMERA w Polsce, jest w pełnej gotowości, aby dostarczyć oraz zainstalować okrawarko-wyoblarkę R1600S CNC w Twojej firmie.

Zachęcamy również do obejrzenia poniższego krótkiego filmu, prezentującego maszynę OMERA R1600S CNC podczas pracy.

Zapraszamy do kontaktu z doradcami BTC Maszyny Stolarczyk!