BLOG

PRASY ŚRUBOWE – OBSZARY ZASTOSOWAŃ

 

 

Zasada działania pras śrubowych

Mecolpress oferuje szeroką gamę pras hydraulicznych i mechanicznych. Do tej ostatniej kategorii należą również prasy śrubowe, idealne do kucia na gorąco części o dużych gabarytach lub wymagających kształtowania. Te mechaniczne prasy śrubowe mogą być wyposażone w napęd cierny lub bezpośrednie sterowanie za pomocą elektrycznego serwomotoru.

Wybór prasy śrubowej zależy od rodzaju części, którą chcesz wykuć. Cechą charakterystyczną prasy śrubowej jest jej stosunek siły do ​​wymiaru maszyny, który daje wynik większy niż w przypadku mimośrodowej prasy mechanicznej.

Te prasy mechaniczne mogą być stosowane z każdym rodzajem materiału, a częstotliwość skoków jest znacznie zmniejszona. Z tego powodu istnieje tendencja do używania tego urządzenia do produkcji małych partii, co często jest prawdą w przypadku części o dużych wymiarach.

Mecolpress oferuje swoim klientom trzy linie pras śrubowych: serie Dellavia i serie Osterwalder, które są prasami ciernymi, oraz serie TDS z silnikiem elektrycznym. Wszystkie modele pras śrubowych można zintegrować z kompletnymi i automatycznymi liniami do kucia, które materiału surowego realizują gotowe kute części.

Tonaż może wynosić od 170 ton do ponad 2700 ton. Można go dopasować, w zależności od kształtu geometrycznego, który chcesz uzyskać, i oczywiście od kutego materiału.

Zastosowanie

Prasy śrubowe są wykorzystywane do realizacji części przeznaczonych do zastosowania w różnych sektorach, w tym na przykład obudów zegarków, części do sprzętu sportowego, motoryzacyjnego lub do biomedycznych protez tytanowych.

Możliwe jest więc wytwarzanie bardzo małych części, takich jak na przykład suwaki do odzieży, aż po sportowe łuki aluminiowe o długości 1 m. Części produkowane przez tego typu maszyny nie są rdzeniem, ale są pełne.

Prasy śrubowe są często używane również w branży odzieżowej do wykonywania sprzączek pasków i toreb o specyficznym dla marki kształcie.

Aby zrozumieć, który model jest bardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb produkcyjnych, wystarczy zwrócić się do naszego Działu Sprzedaży. Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas wieloletniej działalności w dziedzinie kucia na gorąco, nasi doradcy pomogą zaproponować najbardziej wydajną maszynę w zależności od rodzaju części, którą chcesz wykuć. Możliwe jest również przeprowadzenie testu bezpośrednio w zakładzie Mecolpress.

Zapraszamy do kontaktu z doradcami BTC Maszyny Stolarczyk!