BLOG

ROZWIĄZANIA DLA SEKTORA HVAC – OKRAWARKO-WYOBLARKI OMERA

 

HVAC to skrót od angielskiej nazwy Heating, Ventilation, Air Conditioning. Jest to popularna nazwa działu inżynierii sanitarnej, zajmującego się systemami ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji. Branża ta w związku ze ścisłym powiązaniem z sektorem budownictwa mieszkaniowego oraz przemysłowego, z roku na rok rozwija się bardzo szybko i jest bardzo perspektywiczna. Rozwiązania oferowane przez producentów z sektora HVAC są w coraz to większym stopniu dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników końcowych oraz przyjazne środowisku.

Firma BTC Maszyny Stolarczyk wychodząc na przeciw oczekiwaniom branży HVAC, jest w stanie zaproponować kompleksowe rozwiązania, renomowanych producentów jak OMERA, czy CEMSA, które pozwolą znacznie usprawnić procesy produkcyjne, gwarantując odpowiednią jakość oraz efektywność. Od pras hydraulicznych i mechanicznych, okrawarko-zawężarek/wyoblarek, zgrzewarek oporowych, aż po kompletne automatyczne linie produkcyjne.

W tej części bloga chcielibyśmy zaprezentować jedno z rozwiązań, okrawarko-wyoblarkę OMERA, dedykowaną do kanałów wentylacyjnych.

Okrawarko-wyoblarki OMERA, to maszyny wykorzystywane do obróbki na zimno elementów wyprodukowanych w procesach kucia na zimno, tłoczenia lub stałego odkształcania. Maszyna wyposażona jest w specjalne jednostki wykonawcze, dzięki którym może wykonywać następujące operacje: cięcie poziome do narzynki, cięcie pionowe, jednoczesne cięcie i gięcie, poziome cięcie za pomocą przeciwostrza, formowanie do wewnątrz, formowanie na zewnątrz, zawijanie poziome, zawijanie poziome do wewnątrz, zawijanie poziome na zewnątrz, zewnętrzne zawijanie obrzeża blachy, wewnętrzne zawijanie obrzeża blachy, poziome ściskanie na zewnątrz, poziome ściskanie do wewnątrz, składanie rąbka na trzech grubościach, składanie rąbka na pięciu grubościach, obróbka gwintu przez odkształcenie, cięcie opiłków, toczenie i cięcie okrągłych elementów, montaż części z różnych materiałów.

Dzięki zastosowaniu automatycznej regulacji położenia jednostek roboczych, czas potrzebny na zmianę produkcji skraca się do 5 minut w porównaniu do 20 minut w tradycyjnym systemie. Maszyna jest w stanie wykonać operacje okrawania, wywijania, zakładania uszczelki oraz żebrowanie usztywniające na cylindrycznym korpusie w czasie od 12 do 20 sekund, w zależności od średnicy obrabianego elementu.

Zastosowanie narzędzi mocujących obrabiany przedmiot typu rozprężnego, wyraźnie przyczynia się do poprawy okrągłości kanałów. Wszystkie finalne elementy są produkowane w tej samej jakości.

System sterowania i zarządzanie narzędziami linii ma na celu optymalizację czasu zmiany produkcji zgodnie z najnowszymi systemami LEAN PRODUCTION/LEAN MANIFACTURING.

Okrawarko-wyoblarki OMERA dostępne są w opcjach z załadunkiem manualnym (zaprojektowane do obsługi przez tylko jednego operatora), z załadunkiem przy pomocy robota lub jako jeden z elementów automatycznej linii produkcyjnej.

W celu dobrania odpowiedniego modelu okrawarko-wyoblarki/zawężarki OMERA zapraszamy do kontaktu z doradcami BTC Maszyny Stolarczyk!