BLOG

STUDIUM PRZYPADKU: DECYZJA O ZAKUPIE PRASY MECOLPRESS

 

Dzięki swojej regularności i ciągłości Mecolpress zdobywa kolejnych Klientów, potwierdzających że prasa hydrauliczna jest doskonałym wyborem.

Przeanalizujmy przypadek nowego Klienta z Brescii, z którym właśnie firma Mecolpress nawiązała współpracę. Jest to ciekawe studium przypadku, które pozwala nam zrozumieć, jakie są potrzeby firm działających w sektorze kucia na gorąco i jak Mecolpress wychodzi im na przeciwko.

W tym przypadku jest to firma założona na rynku międzynarodowym, o bardzo wysokiej jakości produkcji, składającej się głównie z mini zaworów, zaworów i armatury dla sektora sanitarnego i grzewczego. Zainteresowane przedsiębiorstwo posiada własny dział kucia mosiądzu, opracowany w celu zaspokojenia 100% potrzeb kutych części; ucieczka do bardzo niewielu i wysoko wybranych zewnętrznych dostawców ma miejsce tylko w przypadku szczególnego szczytu wolumenu zamówień.

Zespół pras tej firmy składał się z 5 maszyn, zawsze załadowanych: 3 bardziej tradycyjne i „przestarzałe” (mimośrodowe prasy mechaniczne historycznego producenta Rovetta, który już nie istnieje) i dwie nowsze małe prasy hydrauliczne określonego typu, zaproponowane przez jednego z europejskich producentów.

Poznając lepiej firmę z Brescii, która jest obecnie Klientem Mecolpress, od samego początku dało się docenić kilka niekwestionowanych cech:

– Zaawansowane maszyny transferowe;

– Metoda pracy skoncentrowana na dokładnej i głębokiej znajomości wszystkich procesów produkcyjnych;

– Perspektywiczna wizja ciągłego szkolenia całego personelu zaangażowanego w zarządzanie w zakresie decyzji strategicznych i tworząca jednolitą, zwartą grupę;

– Dział jakości dysponujący wiedzą, metodologiami i instrumentami nie tylko do badania części, ale również do oceny metody zastosowanej do ich produkcji.

Podczas szeregu spotkań, Klient miał okazję zapoznać się z pełną ofertą pras Mecolpress, a w szczególności poznać funkcje pras hydraulicznych do kucia z serii ME.

Metoda Mecolpress

Klient chciał przetestować, skuteczność strategii Mecolpress polegającą na posiadaniu szeregu pras prawie gotowych do dostawy oraz możliwości przeprowadzania symulacji kucia z dwiema częściami ich produkcji na konkretnej prasie, która ich interesuje.

Rezultat był taki, że dzięki konstruktywnej współpracy obu zespołów (Klienta oraz Mecolpress), w zaledwie 9 tygodni od podjęcia decyzji o rozpoczęciu symulacji można było:

1) Przeprowadzić symulacje kucia dwóch badanych części;

2) Wykonać odpowiednie matryce;

3) Przeprowadzić próby kucia dwiema matrycami (ręcznie i automatycznie), ponieważ Mecolpress ma dwa wysokowydajne gazowe piece;

4) Zdemontować i zlikwidować jedną ze starych pras Klienta;

5) Dostarczyć do Klienta w Brescii nową prasę hydrauliczną ME150/4G62, dokładnie taką samą, jaką Klient widział i wypróbował.

Dlaczego rozważana firma wybrała Mecolpress?

Najważniejsze punkty tego nowego pozytywnego wyniku to w skrócie:

1) Mecolpress może zaoferować Klientowi nie tylko nowe prasy, ale także wyjątkową wiedzę fachową w zakresie konserwacji starych pras innych producentów (w tym przypadku Rovetta).

2) Prasy hydrauliczne Mecolpress, zarówno do projektów mechanicznych i budowlanych, jak i do wyjątkowo rozwiniętego oprogramowania, oferują użytkownikowi niezrównaną łatwość i elastyczność użytkowania.

3) Wybierając Mecolpress, Klient otrzymuje możliwość sfinalizowania inwestycji w bardzo krótkim czasie i przekonania się, że staje się ona szybko produktywna; kto chce inwestować, nie ma czasu na czekanie i należy mu pomóc jak najszybciej stać się konkurencyjnym!

 

Czy chciałbyś również wypróbować symulację kucia?

Nie marnuj czasu, wystaw nas na próbę!

Zapraszamy do kontaktu z doradcami BTC Maszyny Stolarczyk – autoryzowanego przedstawiciela Mecolpress w Polsce!