BLOG

SYSTEM DYNAMICZNEJ KOMPENSACJI STRZAŁKI UGIĘCIA – DCS PLUS

 

 

DCS PLUS, to jeden z najbardziej wszechstronnych i funkcjonalnych systemów kompensacji strzałki ugięcia dostępnych na rynku. DCS PLUS działa automatycznie.

System określa, w czasie rzeczywistym, nawet niewielkie deformacje ramy maszyny dzięki dwóm czujnikom (jeden umieszczony w górnej belce, a drugi w stole maszyny). Inne czujniki ciśnienia, zlokalizowane na cylindrach wykrywają grubość oraz wytrzymałość materiału zgodnie z formowaną szerokością. System momentalnie uruchamia siłowniki umieszczone pod dolną belką, napędzane przez niezależny obwód hydrauliczny.

Kształt dolnej ramy jest specjalnie zaprojektowany w sposób pozwalający centralnej płycie stołu na całkowite odłączenie od głównego korpusu maszyny, zapewniając w ten sposób całkowicie niezależny i elastyczny zakres ruchu. Te rzeczywiste dane są automatycznie przetwarzane przez CNC, aby przekalkulować siłę gięcia oraz penetrację stempla w porównaniu do kalkulacji teoretycznej którą CNC wykorzystuje bez wykorzystania tych specjalnych urządzeń wykrywających.

System DCS PLUS zapewnia na całej długości gięcia zachowanie takiego samego kąta gięcia, bez potrzeby ingerencji i manualnej korekty wykonywanej przez operatora. System ten całkowicie optymalizuje i usprawnia proces gięcia.

System DCS PLUS dostępny jest w standardzie w prasach krawędziowych z serii DINAMICA oraz opcjonalnie również w serii FUTURA.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapraszamy do kontaktu z doradcami BTC Maszyny Stolarczyk.