INSTALACJA PRASY ŚRUBOWEJ CIERNEJ MECOLPRESS DELLAVIA TARANTO

Dla naszego Klienta, czołowego w Polsce i Europie producenta elementów złącznych dla przemysłu kolejowego, górniczego, energetycznego, budowlanego oraz motoryzacyjnego, dostarczyliśmy wspólnie z naszym partnerem, firmą Mecolpress, prasę śrubową cierną, model Dellavia Taranto.

Cel

Klient decydując się na inwestycję liczył na:

  1. Podniesienie wydajności produkcyjnej.
  2. Przeprowadzenie symulacji całego procesu kucia na gorąco.
  3. Przeprowadzenie testów produkcyjnych przed wysyłką maszyny.
  4. Optymalizację procesu produkcyjnego i wiążącą się z tym redukcję kosztów.
  5. Kompleksowej usługi uwzględniającej dostawę, asystę przy rozładunku i ustawieniu prasy, uruchomienie oraz szkolenie operatorów.

Zastosowane rozwiązanie:

Mecolpress_Red

Prasa śrubowa cierna Mecolpress Dellavia Taranto.

BTC Maszyny jest autoryzowanym partnerem firmy MECOLPRESS , aby zostać ich partnerem należy certyfikować serwis oraz spełniać bardzo wysokie wymagania … więcej o MECOLPRESS

Dlaczego prasa śrubowa Mecolpress?

Prasa śrubowa cierna Dellavia Taranto posiada bardzo sztywny, odlewany monolityczny korpus, dodatkowo wzmocniony ulepszanymi termicznie prętami wzmacniającymi. Prasa waży około 15 ton, posiada śrubę o średnicy 200 mm i nominalny nacisk 3300 kN. Śruba jest wykonana ze stali stopowej, hartowana i odpuszczana o bardzo wysokim poziomie wytrzymałości i żywotności. Nakrętka kuta jest ze specjalnego wysoko wytrzymałego brązu. Suwak z czterema prowadnicami, gwarantującymi zachowanie osiowości suwaka w każdej pozycji. Prasa posiada również funkcję kontroli mocy, która pozwala na programowanie nacisku w zakresie do 99%, co ułatwia korzystanie z maszyny.

Główne cechy prasy Taranto:

  • kontrolowanie funkcji prasy przez dotykowy ekran
  • dostosowane do wszystkich wymogów kucia na gorąco
  • modularna konstrukcja pozwalająca na dalszą rozbudowę
  • wydajność i powtarzalność dzięki komponentom najwyższej jakości

Efekty:

Prasa śrubowa pozwoliła Klientowi z powodzeniem kuć śruby aż do M36, gwarantując przy tym wysoką wydajność dzięki zastosowaniu hydraulicznego dolnego wyrzutnika, automatycznego ramienia załadowczego, automatycznego wyładowacza odkuwek oraz automatycznego systemu smarowania matryc. Kontrolę całego procesu ułatwił dodatkowo system do zapisywania parametrów każdego cyklu prasy wraz z kontrolą nacisku.

Testy kucia przed wysyłką prasy oraz instalacja w siedzibie Klienta:

Po przeprowadzeniu symulacji kucia śrub oraz uzgodnieniu wszystkich aspektów technicznych, Klient w asyście naszego Doradcy oraz Serwisu BTC wybrał się do Mecolpress na testy akceptacyjne. Po pozytywnych testach, prasa została przygotowana do wysyłki. Po około tygodniu nasz Serwis przystąpił do instalacji prasy w siedzibie Klienta. Po przeprowadzonych testach produkcyjnych i szkoleniu operatorów, Klient rozpoczął produkcję śrub na prasie Mecolpress Dellavia Taranto.

Usługi:

Projekty matryc, symulacja procesu kucia na gorąco, testy u producenta, Serwis w opcji „Care Pack” BTC Maszyny.