Prasy do kucia na gorąco oraz prasy do kalibrowania MECOLPRESS, YADON

Firma MECOLPRESS została założona w 1969 roku i zajmuje się produkcją pras do kucia na gorąco stopów metali. Umiejętności projektowe założycieli oraz regularne stosowanie innowacji technologicznych pozwoliły w krótkim czasie zdobyć wiodącą pozycję wśród wszystkich producentów w tym sektorze przemysłu i były wysoko cenione na wszystkich rynkach międzynarodowych.

Firma po kilku latach nabyła dwie historyczne marki w segmencie wyciskarek śrubowych, Osterwalder i Dellavia, aby poszerzyć swoje możliwości rynkowe.

Obecnie standardowa oferta dostępnych maszyn sięga 8 000 kN i przekracza 10 000 kN dla specjalnych projektów, możemy zaoferować jako „fabryki pod klucz”, kompletne linie do kucia na gorąco, w tym cięcie poprzeczne, grafitowanie, piece grzewcze, prasy mechaniczne do kucia na gorąco, nowoczesne prasy hydrauliczne do kucia na gorąco bez wypływek, prasy śrubowe cierne, prasy śrubowe o napędzie elektrycznym do kucia oraz do kalibrowania, automatyczne prasy do okrawania odkuwek, a także inne maszyny, zapewniające pełną gwarancję procesu oraz obejmujące wymagania klientów dotyczące spersonalizowanych rozwiązań.

Zakład produkcyjny MECOLPRESS położony jest na powierzchni ponad 30.000 m2 we włoskim Flero. Dzięki bogatemu doświadczeniu może zaoferować oprócz maszyn również szkolenia i doradztwo techniczne, badania procesów i matryc, używane prasy, używane prasy hydrauliczne i używane prasy mechaniczne.

Naszą ofertę pras kuźniczych uzupełniają prasy korbowe firmy YADON, o naciskach od 800 do 6300 ton. Firma YADON to czołowy chiński producent pras, wchodzący w skład niemieckiej grupy Schuler.

Prasy do kucia na gorąco oraz prasy do kalibrowania Mecolpress, Yadon