WARCOM

Warcom-logo

WARCOM to zdecydowany lider włoskiego rynku pras krawędziowych i nożyc gilotynowych, w ostatnich latach wprowadził do oferty również wydajne wycinarki laserowe. W 1959 roku Giovanni Robazza, nie mając jeszcze dwudziestu lat, stworzył pierwsze mechaniczne nożyce do żeliwa pod marką „ROMEA”. Przekształcił swoją kuźnię w rzemieślniczą rzeczywistość do produkcji maszyn do obróbki blach.

W 1979 roku Walter Roberto Robazza, syn Giovanniego, założył Warcom poprzez uprzemysłowienie produkcji sterowanych numerycznie hydraulicznych pras krawędziowych i nożyc.

Obecnie Warcom jest fachowo zarządzany przez trzecie pokolenie rodziny Robazza, braci Alberto i Paolo. Firma jest rozłożona na obszarze około 6000 m²; zatrudnia ponad 50 pracowników i posiada sieć sprzedaży na całym świecie.

Warcom nieustannie angażuje się w dostarczanie najlepszych możliwych rozwiązań dla operatorów wyspecjalizowanego sektora stolarki przemysłowej. Warcom uważa lojalność Klientów i etykę zawodową za klucz do swojego sukcesu, popartego również wiedzą techniczną i pasją oddaną swojej pracy. Dzięki wysokiej jakości technicznej produktu i dbałości o wzornictwo Warcom ponownie wprowadza znak „MADE IN ITALY” na międzynarodowy rynek obróbki plastycznej blach.

Budowane w całości w zakładzie w ADRO (Brescia) prasy krawędziowe są wyposażone w między innymi w innowacyjne systemy hydraulicznej kompensacji, które Warcom zaczął stosować wg własnego projektu na początku lat ’90 poprzedniego wieku.

 

Film prezentujący firmę WARCOM:

Sprawdź maszyny marki Warcom w ofercie BTC Maszyny: