INSTALACJA OKRAWARKO-WYOBLARKI OMERA R900

Dla naszego zaufanego Klienta, firmy będącej na naszym rodzimym rynku, niekwestionowanym liderem w produkcji i sprzedaży najwyższej jakości ogrzewaczy wody oraz urządzeń grzewczych, zrealizowaliśmy już kolejną dostawę maszyny od uznanego włoskiego producenta.

Cel

Klient oczekiwał od nas maszyny w pełni zautomatyzowanej, przeznaczonej do obróbki krawędzi zakończeń zbiorników o średnicach od 400 do 600 mm, o grubości materiału do 4 mm. Operacje jakie należało wykonać na krawędziach to poziome okrawanie, wywijanie lub obracanie przyciętej krawędzi, po czym końcowe formowanie krawędzi zgodnie z rysunkami Klienta. Dodatkowo przewidziany został automatyczny załadunek i rozładunek dennic oraz automatyczne usuwanie odpadu powstałego podczas okrawania.

Zastosowane rozwiązanie

Omera

Do obróbki krawędzi dennic o podanych średnicach, optymalnym rozwiązaniem jest okrawarko-wyoblarka OMERA R900 z automatycznym załadunkiem i rozładunkiem.

BTC Maszyny jest autoryzowanym partnerem firmy OMERA, aby zostać ich partnerem należy certyfikować serwis oraz spełniać bardzo wysokie wymagania… więcej o OMERA.

Dlaczego okrawarko-wyoblarka OMERA R900?

OMERA jest światowym liderem w produkcji tego typu maszyn, a Klient mając już kilka maszyn tego typu miał gwarancję co do ich solidności i jakości wykonania. Dzięki 3 jednostkom napędzanym silnikami serwo znacznie skraca się czas całego cyklu oraz ustawień maszyny. 3 osiowy transfer liniowy napędzany silnikami bezszczotkowymi odpowiada natomiast za automatyczny załadunek i rozładunek dennic. System sterowania jest prosty i gwarantuje wysoką ergonomię pracy.

Testy akceptacyjne w siedzibie OMERA oraz instalacja, uruchomienie i testy produkcyjne w siedzibie Klienta

Na wstępny odbiór okrawarko-wyoblarki R900, Klient wybrał się do siedziby firmy OMERA, we włoskim Chiuppano. Testy zostały przeprowadzone na materiale uprzednio wysłanym przez Klienta. Wszystko odbyło się sprawnie i maszyna uzyskała akceptację. Następnie została przygotowana do transportu i wysłana do Polski. Po przyjeździe i ustawieniu maszyny nasz Serwis niezwłocznie przystąpił do instalacji. Okrawarko-wyoblarka wraz z całą automatyzacją została zintegrowana do pracy z prasą hydrauliczną Klienta, tworząc kompletną linię produkcyjną. Całość oczywiście ogrodzona została ogrodzeniem bezpieczeństwa.

Usługi

Testy u producenta, instalacja i szkolenie wykonane przez Serwis BTC Maszyny.