INSTALACJA PRASY MIMOŚRODOWEJ OMERA PRESSE ROSS 63R4 WRAZ Z URZĄDZENIAMI PERYFERYJNYMI ORAZ ELEKTRONICZNĄ KRZYWKĄ BTC

BTC Maszyny Stolarczyk, wdrażając prasę mimośrodową Omera oraz urządzenia peryferyjne, w zakładzie produkcyjnym urządzeń i systemów pomiarowych, tworzy kolejną kompletną linię produkcyjną, pozwalającą znacząco zwiększyć wydajność oraz wynikające z tego faktu zmniejszenie kosztów produkcji.

Firma, która wytwarza oraz dostarcza najbardziej zaawansowane technologicznie produkty z zakresu pomiaru energii elektrycznej, gazu, wody oraz ciepła, zarówno na rynek Polski jak i na rynki zagraniczne, będąca od wielu lat naszym Klientem, zwróciła się do nas z zapytaniem o dostarczenie im niezbędnych maszyn i urządzeń do utworzenia nowej linii produkcyjnej w jednym z ich zakładów.

 

Cel

Klient oczekiwał od nas:

 1. Zaoferowania prasy, gdzie stół i suwak zostaną zmodyfikowane wedle jego zaleceń i dostosowane do istniejących już narzędzi.
 2. Wykorzystania posiadanej już, używanej wiele lat prostowarki.
 3. Zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla całej linii.
 4. Optymalizacji procesu produkcyjnego.
 5. Kompleksowej usługi uwzględniającej dostawę maszyn, integrację linii wraz z urządzeniami zabezpieczającymi oraz szkolenie z obsługi.

 

Zastosowane rozwiązania:

 

 

 

Prasa mimośrodowa OMERA Presse Ross 63R4, podajnik pneumatyczny i odwijak HERRBLITZ, elektroniczna krzywka BTC, ogrodzenie bezpieczeństwa 

 

BTC Maszyny jest autoryzowanym partnerem firmy OMERA, aby zostać ich partnerem należy certyfikować serwis oraz spełniać bardzo wysokie wymagania … więcej o OMERA

 

Dlaczego prasa mimośrodowa OMERA?

To już kolejna inwestycja tego Klienta w prasę OMERA, są one w swojej standardowej konfiguracji bogato wyposażone i posiadają między innymi:

 • falownik
 • cylindry odciążające suwak,
 • hydrauliczny bezpiecznik przeciążeniowy z pneumatycznym uzupełnianiem,
 • automatyczne centralne smarowanie z recyrkulacją oleju,
 • mechaniczne bariery ochronne z czujnikami krańcowymi,
 • sterownik PLC z dotykowym kolorowym ekranem,
 • półautomatyczną zmianę skoku,
 • mechaniczny wyrzutnik w suwaku,
 • podstawę tłumiącą dźwięk.

 

Instalacja:

Instalacja dzięki naszemu Serwisowi przebiegła szybko i sprawnie. Pracownicy Klienta zostali przeszkoleni z obsługi prasy oraz poszczególnych urządzeń wchodzących w skład linii oraz zostały wykonane testy produkcyjne.

Instalacja prasy mimosrodowe

 

Efekty:

Prasy mimośrodowe OMERA znane są ze swojej sztywności oraz niezawodności, Klient dzięki temu ma gwarancję utrzymania zdolności produkcyjnych na stałym, wysokim poziomie.

Podajnik pneumatyczny oraz odwijak HERRBLITZ to również gwarancja niezawodności oraz prostota jeżeli chodzi o użytkowanie.

Elektroniczna krzywka BTC z systemem ochrony narzędzia odpowiada za sterowanie całą linią oraz sprawia, że cały proces odbywa się w sposób kontrolowany i całkowicie bezpieczny.

Elektroniczna-krzywka-BTC-img

Dzięki włączeniu w linię wiekowej już, ale ciągle sprawnej prostowarki Klienta, udało się zmniejszyć koszt całej linii.

Całość linii została ogrodzona ogrodzeniem, zgodnie z normami bezpieczeństwa. Klient uzyskał deklarację zgodności CE dla całej linii.

 

Usługi:

Serwis w opcji „Care Pack” BTC Maszyny