INSTALACJA AUTOMATYCZNEJ LINII PRODUKCYJNEJ OMERA DO PRODUKCJI KOMPONENTÓW SYSTEMÓW RYNNOWYCH

BTC Maszyny Stolarczyk dzięki wdrożeniu automatycznej linii produkcyjnej w fabryce z branży budowlanej, znacząco wpływa na zwiększenie wydajności oraz elastyczności produkcji.

Nasz Klient, firma będąca liderem jeżeli chodzi o produkcję blachodachówki, innych pokryć dachowych oraz systemów rynnowych, wielokrotnie nagradzana złotymi medalami międzynarodowych targów, zdecydowała się na zakup automatycznej linii produkcyjnej OMERA do produkcji komponentów systemów rynnowych.

INSTALACJA AUTOMATYCZNEJ LINII PRODUKCYJNEJ OMERA

Cel

Klient decydując się na inwestycję oczekiwał:

 1. Zwiększenia wydajności produkcyjnej.
 2. Wyraźnego podniesienia poziomu w zakresie zarządzania jakością.
 3. Wysokiego poziomu elastyczności.
 4. Redukcję kosztów, poprzez optymalizację całego procesu produkcyjnego.
 5. Szybkości realizacji i kompleksowej usługi uwzględniającej dostawę, uruchomienie i szkolenie z obsługi.

Zastosowane rozwiązanie:

Omera

servo presse

Prasa hydrauliczna bramowa OMERA OPI.M-200, linia podająca SERVOPRESSE, natryskowy system smarowania, wieloetapowe podajniki osi NC, systemy odprowadzania produktów i odpadów.

BTC Maszyny jest autoryzowanym partnerem firmy OMERA oraz firmy SERVOPRESSE, aby zostać ich partnerem należy certyfikować serwis oraz spełniać bardzo wysokie wymagania… więcej o OMERA, więcej o SERVOPRESSE.

Efekty:

Dzięki integracji nowych technologii, nawet biorąc pod uwagę najbardziej skonsolidowane procesy produkcyjne, najnowsza generacja linii produkcyjnych OMERA cieszy się wyraźnym podniesieniem poziomu w zakresie zarządzania jakością, wysoką elastycznością, a także pod względem czasu zwrotu poniesionych kosztów.

Dostarczona linia do produkcji komponentów dla sektora rynnowego, wykorzystuje najnowocześniejszą technologię. Linia produkuje dachówki modułowe oraz akcesoria rynnowe, takie jak kolana i kształtki do rynien i rur spustowych o różnych rozmiarach, wykonanych z różnych materiałów.

kolana-i-kształtki

System produkcyjny jest monitorowany w czasie rzeczywistym. W fazie projektowania przeanalizowano i wyeliminowano krytyczne czynniki wynikające z niewyważenia obciążeń. Wyprodukowane elementy opuszczają linię produkcyjną gotowe do zapakowania i dostarczenia.

linia-Budmat-02

DLACZEGO AUTOMATYCZNA LINIA OMERA ?

 • integracja najnowocześniejszych technologii
 • produkcja zgodna z koncepcją Industry 4.0
 • gwarancja niezawodności, pełna automatyzacja i kontrola procesu produkcyjnego
 • zwiększenie wydajności
 • wysoka elastyczność i ergonomia pracy
 • usługa „BTC Care Pack”

 

W skład dostarczonej linii produkcyjnej wchodzą kolejno:

 • bramowa prasa hydrauliczna Omera o nacisku 200 ton, wyposażona w stół roboczy o wymiarach 2000 x 1400 mm
 • linia SERVOPRESSE podająca kręgi z odwijakiem o ładowności 3 tony, dostosowana do szerokości taśmy 600 mm, uzbrojona w hydrauliczny stół i podajnik elektroniczny
 • system smarowania natryskowego, wyposażony w 2 zbiorniki na emulsję i smar oraz 1 zbiornik przeznaczony do czyszczenia dysz
 • wsporniki prowadzenia kręgu
 • system szybkiej wymiany matryc
 • automaty do wewnętrznego transportu i rozładunku prasy, zintegrowane z wytrzymałymi, wieloetapowymi podajnikami osi NC, umieszczonymi pomiędzy obudowami prasy
 • przenośniki odprowadzające obrabiane przedmioty i odpady
 • perymetryczne bariery ochronne

prasa-hydrauliczna-OPI-M-200

Testy przed wdrożeniowe prasy u producenta

Po uzgodnieniu wszystkich aspektów technicznych z Klientem, w fabryce OMERA, we włoskim Chiuppano, zostały przeprowadzone testy produkcyjne, z wykorzystaniem materiałów Klienta. Potwierdziły one prawidłowość działania linii oraz wykonanie detali z zachowaniem właściwych wymiarów i tolerancji.

Testy przed wdrożeniowe prasy u producenta

Instalacja automatycznej linii produkcyjnej OMERA przez Serwis BTC Maszyny w opcji “Care Pack”

Po pozytywnych testach oraz wstępnym odbiorze linia  została przygotowana do transportu i wysłana do Klienta. Zaraz po dostawie, nasz Serwis niezwłocznie przystąpił do prac mających na celu uruchomienie linii.

Po pozytywnych testach i szkoleniu, Klient z powodzeniem uruchomił produkcję, zgodną z zasadami INDUSTRY 4.0. Osiągnięta produktywność i wysoki poziom elastyczności pozwoliły naszemu Klientowi stworzyć bardzo atrakcyjny produkt zarówno pod względem redukcji kosztów, jak i na uzyskaniu wysokich walorów estetycznych.

 

Usługi

Testy u producenta, Serwis w opcji “Care Pack” BTC Maszyny.