INSTALACJA AUTOMATYCZNYCH NOŻYC KRĄŻKOWYCH TIMAC TCDA 1005 DO WYCINANIA DYSKÓW

To już trzecia instalacja w tym roku, wykonana u jednego z naszych zaufanych Klientów z branży urządzeń grzewczych. Tym razem dostarczyliśmy automatyczne nożyce krążkowe TIMAC TCDA 1005 do wycinania dysków, zaczynając od kwadratowych formatek blachy.

Cel

Celem tego projektu była dostawa automatu do produkcji okrągłych dysków, gdzie proces zaczyna się od kwadratowych arkuszy blachy, ułożonych na palecie w stos, a kończy się na odłożeniu na paletę okrągłego arkusza blachy. Materiałem wejściowym jest kwadratowa formatka ze stali o grubości do 4 mm, produktem końcowym natomiast są dyski o średnicy od 400 do 985 mm.

Zastosowane rozwiązanie

Timac-Industrial-Technologies

Automatyczne nożyce krążkowe Timac TCDA 1005.

 

BTC Maszyny jest autoryzowanym partnerem firmy TIMAC, aby zostać ich partnerem należy certyfikować serwis oraz spełniać bardzo wysokie wymagania… więcej o TIMAC.

Dlaczego automatyczne nożyce krążkowe TIMAC?

Dostarczony automat TCDA 1005 jest w stanie rozłożyć każdy arkusz, załadować go na stół, wycentrować i wyciąć krążek o wymaganej średnicy. Następnie odłożyć go i ułożyć na stosie w pozycji przygotowanej do rozładunku. Odpad powstały w procesie cięcia jest usuwany grawitacyjnie za pomocą zsypu, spadając do pojemnika. Cały cykl jest automatyczny, uwzględniając również załadunek i rozładunek. Prędkość cięcia wynosi do 40 m/min.

Testy akceptacyjne w siedzibie TIMAC oraz instalacja, uruchomienie i testy produkcyjne w siedzibie Klienta

Testy oraz wstępny odbiór automatycznych nożyc krążkowych TIMAC odbyły się w siedzibie producenta, we włoskim Schio, na materiale uprzednio wysłanym przez Klienta. Testy zakończyły się pozytywnym odbiorem wstępnym i po około tygodniu nożyce z całym wyposażeniem zostały dostarczone do Klienta. Serwis BTC Maszyny niezwłocznie przystąpił do instalacji i szkolenia z obsługi, po którym Klient mógł uruchomić produkcję.

Usługi

Testy u producenta, instalacja i szkolenie wykonane przez Serwis BTC Maszyny.