INSTALACJA LINII PODAJĄCEJ SERVOPRESSE SMTCX1300 AE T15

Servopresse S.r.l., to jeden z wiodących włoskich producentów w sektorze odpowiedzialnym za automatyzację procesów produkcyjnych. Od 1970 roku producent ten produkuje linie do odwijania, prostowania i podawania blachy z kręgów.

servo presse

Więcej o SERVOPRESSE…

Na początku tego roku dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy jedną z największych i najmocniejszych linii, jaka kiedykolwiek została zbudowana przez Servopresse, u jednego z naszych Klientów, firmy zajmującej się formowaniem, działającej w sektorze motoryzacyjnym.

Linia ta składa się ze wspólnej podstawy, na której zainstalowany jest odwijak z wózkiem załadowczym oraz prostowarko-podajnik.

Odwijak obsługuje kręgi o wadze do 15.000 kg, maksymalnej szerokości 1300 mm i może pracować w zakresie grubości od 1 do 14 mm.

Innowacją wprowadzoną w tym systemie jest całkowita automatyzacja fazy konfiguracji.
Gdy operator wybierze zapisany program roboczy, system automatycznie się skonfiguruje. Odwijak, ramiona dociskowe, stożki mocujące, prowadnice samocentrujące na szerokości, automatycznie dostosują się rolki prostujące w zależności od grubości i linii przejścia.

W programie zawarte są również krzywki elektroniczne i wszystkie parametry robocze, dzięki czemu sterownik PLC jest odpowiedzialny za zapamiętywanie i wykonywanie wszystkich regulacji dla każdej produkcji lub zmiany operatora.

System ten jest idealnym rozwiązaniem dla każdej firmy, która ma zróżnicowaną produkcję, która nie ma możliwości lub konieczności posiadania tylko jednego operatora do kontrolowania funkcji linii i być może ma produkcję zorganizowaną na więcej niż jednej zmianie.

W celu dobrania odpowiedniej linii podającej do prasy, zachęcamy do kontaktu z naszymi Doradcami!