INSTALACJA ZGRZEWARKI LINIOWEJ CEMSA MRL 145 NS 1250 TOL HD

Zgrzewanie liniowe to sprawdzona metoda łączenia elementów ze stali, stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Tym razem dostarczyliśmy zgrzewarkę, której zadaniem jest zgrzewanie płaszczy zbiorników ogrzewaczy wody do Klienta, który po raz kolejny obdarzył nas zaufaniem.

Cel

Klient oczekiwał maszyny gwarantującej większą wydajność w porównaniu do rozwiązania dotychczas stosowanego, czyli spawania. Dodatkowo połączenie musiało gwarantować szczelność oraz odpowiedni poziom estetyczny. Maksymalna długość zgrzewanych elementów to 1250 mm, maksymalna średnica 750 mm, grubość materiału dla stali zwykłej to 1,25 mm, dla stali nierdzewnej 1 mm.

Zastosowane rozwiązanie:cemsaZgrzewarka oporowa liniowa CEMSA MRL 145 NS 1250 TOL HD.

BTC Maszyny jest autoryzowanym partnerem firmy CEMSA, aby zostać ich partnerem należy certyfikować serwis oraz spełniać bardzo wysokie wymagania… więcej o CEMSA.

Dlaczego zgrzewarka liniowa CEMSA MRL?

Zgrzewarka CEMSA MRL gwarantuje bardzo wysoką ergonomię pracy. Po ręcznym załadunku płaszcza na zintegrowane oprzyrządowanie podtrzymujące, cały proces odbywa się w sposób automatyczny. Obrót gównego koła zgrzewającego i ruch tylnego wózka zaciskowego jest zsynchronizowany. Specjalna prowadnica Z gwarantuje nam odpowiednią pozycję zakładki na całej długości zgrzewania. Zgrzewarka została dodatkowo wyposażona w falownik, który gwarantuje mniejsze zużycie energii elektrycznej oraz lepszą jakość zgrzewania.

Testy akceptacyjne w siedzibie CEMSA oraz instalacja, uruchomienie i testy produkcyjne w siedzibie Klienta

Wstępny odbiór zgrzewarki CEMSA MRL NS 1250 TOL HD odbył się w siedzibie producenta, we włoskim Cologno Monzese. Materiał do testów został wysłany wcześniej przez Klienta. Testy przebiegły sprawnie, dając zadowalający rezultat. Maszyna następnie została odpowiednio przygotowana do transportu i po około tygodniu była już w Polsce. Serwis BTC Maszyny po uzgodnieniu dogodnego dla Klienta terminu, przystąpił do instalacji, po której odbyło się również szkolenie Operatorów z obsługi.

Usługi

Testy u producenta, instalacja i szkolenie wykonane przez Serwis BTC Maszyny.