Obrabiarki transferowe BUFFOLI

Żyjemy w okresie wielkich zmian oraz rewolucji w branży przemysłowej znanej jako przemysł 4.0. Przed maszynami produkcyjnymi stawiane są wymagania aby zwiększać szybkość, elastyczność, niezawodność i utrzymanie ciągłości produkcji.

Maszyny transferowe odpowiadają na tę potrzebę, ponieważ  stanowią kompleksowe gniazdo produkcyjne składające się z automatycznego systemu załadunku i wyładunku, obrabiarki skrawającej, systemu myjącego, kontroli jakości oraz paletyzacji. Firma Buffoli Transfer którą reprezentujemy kładzie bardzo duży nacisk na stały rozwój i ulepszanie oprogramowania sterującego maszyną, tak by zapewnić możliwie najprostszy, przyjazny dla operatora interfejs dający szybki wgląd w kluczowe parametry maszyny. Autorskie oprogramowanie tego włoskiego producenta umożliwia prowadzenie dialogu ze wszystkimi urządzeniami peryferyjnymi tak aby w łatwy sposób operator mógł napisać program pozwalający przejść z obróbki jednego wyrobu na drugi.

Firma Buffoli została założona w 1958 roku, jednak początki jej istnienia sięgają 1952 roku kiedy to Mario Buffoli założył biuro inżynierskie w Brescii. Z biegiem lat Buffoli rozwinęło się w kompletny zakład produkcyjny wykorzystujący najnowszą technologie do obsługi wielu różnych branż produkcji przemysłowej.

Grupa Buffoli składa się z czterech zakładów gdzie produkowane są w pełni zautomatyzowane obrabiarki transferowe, systemy automatyzacji okołoprocesowej oraz oprogramowanie do przemysłu 4.0. Przez lata badań oraz wprowadzania ciągłej innowacji, stałego rozwoju i ulepszania maszyn Buffoli stało się właścicielem ponad 30 patentów. Doświadczenie to pozwala dostarczać klientom w pełni automatyczne linie produkcyjne pod klucz. Zdobyte doświadczenie pozwoliło zainstalować ponad 1000 maszyn w 46 krajach na 5 kontynentach.

Wartość produkcji w 2018 roku wyniosła 35 milionów euro przy zatrudnieniu 110 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Maszyny transferowe Buffoli cieszą się międzynarodową reputacją dzięki niezawodnej i solidnej konstrukcji. Większość klientów doświadcza wysokiej wydajności 24/7 przez okres przekraczający 20 lat. Produkując przy tym serki milionów części ze średnim cyklem wynoszącym kilka sekund.

Maszyna transferowa jest najlepszym wyborem dla firm, które mają duże wielkości partii produkcyjnych detali zbliżonych kształtem, dążą do obniżenia kosztów oraz skrócenia czasu wytworzenia, a także chcą zyskać przewagę konkurencyjną dzięki zastosowaniu najwyższych technologii. Wydajność jednej maszyny transferowej jest na poziomie kilku konwencjonalnych obrabiarek CNC, co bezpośrednio przyczynia się do oszczędności miejsca w zakładach produkcyjnych, przy czym całość obróbki odbywa się w jednym procesie – oznacza to tylko jednego operatora zapewniającego ciągłość produkcji.

Jednym z najistotniejszych czynników podczas zakupy obrabiarki transferowej jest dostępność części zamiennych oraz serwisu. Maszyna transferowa służy do generowania pieniędzy ale aby je generować musi pracować prawidłowo, a jako że jest to skomplikowane urządzenie, wymaga opieki technicznej wykwalifikowanego serwisu. BTC Maszyny Stolarczyk dysponuje kadrą doświadczonych serwisantów i co istotne, dzięki serwisowi lokalnemu drastycznie skraca się czas reakcji oraz znika problem bariery językowej.

Obrabiarki transferowe BUFFOLI