INSTALACJA ZGRZEWARKI LINIOWEJ CEMSA RVG SE/SI ORAZ OKRAWARKO-WYOBLARKI OMERA R400-I

Dla naszego Klienta, firmy z branży wentylacyjnej dostarczyliśmy oraz uruchomiliśmy maszyny, które są niezbędne przy produkcji kolan dla sektora HVAC, czyli zgrzewarki liniowe oraz okrawarko-wyoblarka.

Klient oczekiwał od nas rozwiązania umożliwiającego zgrzewanie liniowe kolan o średnicach od 80 do 315 mm i o kątach 30, 45 oraz 90. Materiałem wejściowym są dwie połówki ze stali ocynkowanej, o grubości do 0,8 mm, wytłoczone na prasie hydraulicznej.

Po zgrzewaniu, kolejnym procesem jaki należy wykonać jest obróbka krawędzi, która pozwoli na uzyskanie gotowego produktu. Obróbki jakie należy wykonać, zostały podzielone na 3 operacje. Podczas pierwszej operacji następuje wyoblenie, wywijanie kołnierza oraz formowanie stopera nyplowego. Podczas drugiej opuszczenie uszczelki, a podczas ostatniej operacji wywinięcie krawędzi z zamknięciem uszczelki.

Zastosowane rozwiązania:

 

Do procesu zgrzewania, po omówieniu wszystkich aspektów technicznych, Klient zdecydował się na parę zgrzewarek liniowych CEMSA RVG-SE / RVG-SI z załadunkiem manualnym. Pierwsza zgrzewarka umożliwia zgrzewanie po zewnętrznej stronie kolana, natomiast cały proces zgrzewania kończy się na drugiej maszynie, która zgrzewa po wewnętrznej stronie.

 

Omera

Do obróbki krawędzi kolana, zastosowana została okrawarko-wyoblarka OMERA R400-I, będąca idealnym rozwiązaniem zarówno dla kolan, jak również dla kanałów prostych oraz trójników.

BTC Maszyny jest autoryzowanym partnerem firmy OMERA oraz firmy CEMSA, aby zostać ich partnerem należy certyfikować serwis oraz spełniać bardzo wysokie wymagania …więcej o CEMSA, więcej o OMERA.

Dlaczego zgrzewarka liniowa CEMSA RVG?

Zgrzewarki te posiadają kompaktową, a jednocześnie bardzo wytrzymałą stalową ramę, która doskonale wytrzymuje działanie sił statycznych oraz dynamicznych, gwarantując przy tym bardzo dobrą ergonomię pracy. Zgrzewarki CEMSA wyposażone są w system podawania miedzianego drutu, który pozwala na zgrzewanie elementów wykonanych z blachy ocynkowanej.

Dlaczego okrawarko-wyoblarka OMERA R400-I?

Okrawarko-wyoblarka OMERA R400-I umożliwia obróbkę kanałów wentylacyjnych o średnicach od 80 do 400 mm. Dzięki automatycznej regulacji położenia jednostek roboczych, zmiana produkcji (przejście z jednej średnicy na inną) odbywa się znacznie szybciej niż miało to miejsce w tradycyjnych systemach.

Po przeprowadzeniu testów akceptacyjnych w siedzibach producentów, maszyny zostały przygotowane do wysyłki, a następnie przetransportowane do Klienta. Zaraz po dostawie nasz Serwis przystąpił do instalacji i uruchomienia maszyn. Tradycyjnie operatorzy zostali przeszkoleni z obsługi dostarczonych maszyn. Całość została potwierdzona protokołem końcowego odbioru.